Profesionali burnos higiena

Kas tai?

Burnos higiena, tai – procedūra, kurios metu yra pašalinamos kietosios ir minkštosios dantų apnašos. Taip pat pacientui pateikiamos rekomendacijos dėl tolimesnės burnos higienos priežiūros bei patartinų naudoti priemonių higienai namuose užtikrinti.

Ši procedūra ypatingai svarbi nešiojantiems breketus, išimamus ar fiksuotus dantų protezus, implantus bei visiems, kuriems rūpi jų burnos ir dantų būklė. Profesionaliai atlikta burnos higiena leidžia džiaugtis maloniu gaivos pojūčiu burnoje, pastebimai šviesesniais ir blizgesniais dantimis.

Kada reikalinga atlikti burnos higieną?

Burnos higiena gali būti atliekama profilaktiškai ir prieš atliekant tokias procedūras kaip balinimas, estetinis plombavimas, protezavimas, terapinės procedūros ar chirurginės intervencijos.

Kaip atliekama burnos higiena?

Burnos higiena atliekama specialistui naudojant ultragarsinį skalerį, kuris lengvai vibruodamas nuvalo dantų paviršių. Tuo tarpu dantų tarpai ir kitos sudėtingiau pasiekiamos vietos yra valomos pasitelkiant rankinius instrumentus. Atlikus apnašų valymą, minkštos apnašos šalinamos oro abrazijos būdu. Galiausiai, dantų paviršius yra poliruojamas specialia pasta.

Tai – neskausminga procedūra. Tačiau po jos kurį laiką gali būti juntamas dantų jautrumas, gali kraujuoti dantenos. Tądien, kai buvo atlikta procedūra, rekomenduojama bent valandą nieko nevalgyti ir negerti. Tai pat apie parą vengti dažančių maisto produktų (pavyzdžiui, burokėlių, kario ir kt.) ir gėrimų (pavyzdžiui, kavos, raudono vyno ir kt.).

Kaip dažnai rekomenduotina atlikti burnos higieną?

Rekomenduotiną procedūrų skaičių, įvertinęs dantų būklę, gali nustatyti gydytojas odontologas. Priklausomai nuo to, kaip kokybiškai asmuo gali savarankiškai palaikyti burnos higieną, kaip intensyviai yra linkę kauptis apnašos ir akmenys, dantų higienos procedūra gali būti rekomenduotina atlikti vidutiniškai 1-4 kartus per metus. Reguliarūs apsilankymai pas gydytoją odontologą taip pat leis operatyviau pastebėti ir kitus, burnos ertmėje atsiradusius, pakitimus.

Kas nutinka, jeigu burnos higiena neatliekama?

Nesilaikant tinkamos burnos higienos, reikšmingai padidėja rizika kariesui, įvairioms dantų ir dantenų ligoms formuotis. Todėl profesionali burnos higiena dažnai pasitelkiama ir kaip prevencinė priemonė siekiant išvengti tokių ligų kaip gingivitas ir periodontitas. Be to, burnos higienos stoka sąlygoja nemalonų burnos kvapą, kuris varžo norintiems laisvai bendrauti, augina nepasitikėjimą savimi.

Gydymą atlieka

Aida Arlauskienė

Burnos higienistė

Gydymo paslaugų lizingas

Lanksčiai prisitaikome prie klientų poreikių, todėl mūsų klinikoje galite mokėti už paslaugas lizingu!

Planuodami pirmą vizitą

Susisiekite telefonu arba el.paštu su klinikos administratore ir pasirinkite tinkamą laiką vizitui.

Kainos

Burnos higiena
Burnos higiena Kaina, €
Profesionali burnos higiena ultragarsiniu skaleriu, sodapūte, poliravimas 45-50
Apnašo pašalinimas „Air – flow“ aparatu 25-30
Konkrementų nuėmimas pavieniams dantims ( už vieną dantį ) 3
Dantų balinimas su kapomis ( komplektas iš kapų abiems žandikauliams ir balinimo žele ) 130
Balinimo švirkštas ( priklausomai nuo gamintojo ) 15-20
Profesionalus dantų balinimas klinikoje 150-160
Karieso gydymas „ICON“ sistema nuo 40

Terapinis dantų gydymas

Dantų protezavimas

Dantų implantacija

Dantų šaknų kanalų gydymas

Dantų šalinimas

Keramikinės dantų laminatės

Profesionali burnos higiena

Dantų balinimas

Vaikų dantų gydymas

Panoraminės ir dentalinės nuotraukos

Klinikos darbo laikas

I-V        8:00 – 19:00
VI-VII   nedirbame

MB IG odontologijos klinika

Tolminkiemio g. 1A, Kaunas

+370 688 78136

info@igklinika.lt